Подарунок бібліотеці від черкаської художниці й педагога Неоніли Недосєко

27 жовтня 2021 року


Фонд Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка поповнився чудовим подарунком – мистецьким каталогом відомої художниці та педагога, члена Черкаської обласної організації Національної спілки художників України Неоніли Недосєко. Каталог надруковано у черкаському видавництві О.М. Третякова до ювілею мисткині.

Неоніла Петрівна Недосєко – яскрава постать у мистецькому просторі Черкащини. Художниця працює в різних жанрах і техніках. Її акварельні та живописні твори поетичні, чарують дрібними деталями, заворожують якістю виконання. Втім, головне захоплення Неоніли Петрівни – гобелен, адже він органічно поєднує засоби виразності живопису, текстилю і монументального мистецтва. Глибинне розуміння традицій українського килимарства у роботах майстрині отримує сучасне звучання. В її гобеленах відчуваємо думки, емоції та відбиток душі самої художниці.

Мистецький каталог демонструє всі грані творчості Неоніли Недосєко і представляє інтерес як для художників та науковців, так і для всіх, хто любить Україну та українське мистецтво.