«Віват, Академія!» – виставка видань

17 лютого 2022 року


В історії української науки, освіти і культури неоціненна роль належить Києво-Могилянській Академії. Протягом століть вона лишалась найавторитетнішим центром європейської вищої школи та духовним осередком всього православного світу.

До 390-річного ювілею Академії , що була створена обʼєднанням двох київських шкіл: Лаврської та Богоявленського братства, в секторі періодики Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка розгорнуто виставку документів «Віват, Академія!».

Запрошуємо користувачів бібліотеки пройти цікавий шлях уславленого вишу, на якому були і злети духу, і незаслужене забуття, і щасливе відродження в незалежній Україні. Виставка ознайомить вас з засновниками національної святині, її меценатами, прогресивними методами навчання та славетними випускниками, серед яких філософ Г. Сковорода, композитор Д. Бортнянський, гетьмани України П. Орлик й І. Виговський, вчені М. Ломоносов і П. Прокопович, а ще тисячі видатних особистостей, що залишили слід в світовій науці та культурі.