Український світ Миколи Пимоненка

9 березня 2022 року


Микола Пимоненко народився в Києві 9 березня 1862 р.

Навчався живопису в Київський рисувальній школі Миколи Мурашка, згодом – у Петербурзькій академії мистецтв. 1884 року Пимоненко через матеріальні нестатки та хворобу легенів був змушений залишити Академію та повернутися до Києва.

Микола Корнелійович стає педагогом Київської рисувальної школи, де працює до її закриття; згодом – викладає малювання у Київському політехнічному інституті. Разом з іншими київськими художниками долучається до тогочасних мистецьких проєктів – оновлення фесок Кирилівської церкви та розпису Володимирського собору.

Пимоненко багато працює як портретист та жанрист, постійно бере участь у художніх виставках… Поступово у його творчості проявляється домінантна тема – життя українського села.

Микола Пимоненко досить швидко стає одним з визнаних майстрів українського побутового жанру – критики писали, що він «не створює свої картини, їх йому підказує саме життя». Його герої – правдиві та природні, а майстерно написані краєвиди додають сценам особливої виразності.

«Він був щирим українцем; не забуде його рідний край за правдиві та милі, як сама Україна, картини і живі картинки» /Ілля Рєпін/

Працюємо для перемоги!

Все буде Україна!