«Засновник національної музики» – книжково-ілюстративна виставка

22 березня 2022 року


22 березня – день народження Миколи Лисенка – композитора, який ще за життя заслужив епітет «батько української музики».

До 180-річчя Миколи Лисенка у відділі мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка діє ювілейна книжково-ілюстративна виставка «Засновник національної музики».

Микола Віталійович Лисенко з’явився на світ 1842 року в с. Гриньки на Полтавщині. Шляхетний рід Лисенків походить з козацької старшини часів Б. Хмельницького.

Молодий Лисенко здобув вищу музичну освіту в Лейпцизькій консерваторії, де успішно проявив себе як піаніст-віртуоз. Ще в консерваторії почав писати і друкувати свої власні твори: цикл «Музика до «Кобзаря» Т. Шевченка» (над яким він працював все своє життя) та «Збірки українських народних пісень для голосу і фортепіано».

Блискуче закінчивши консерваторію, М. Лисенко повернувся до Києва, разом з М. Старицьким працював з аматорськими драматичними колективами, а згодом ввійшов до кола корифеїв української сцени. Композитор написав музику до 20 драматичних вистав та 11 завершених опер. Від прем’єри опери «Різдвяна ніч» бере початок історія українського оперного театру. А вершиною його композиторської майстерності стали опери «Утоплена», «Наталка-Полтавка», «Тарас Бульба».

Виставка включає багато матеріалів про життя та творчість геніального композитора, нотні видання музичних творів, фотодокументи. Акцентом її стала книга спогадів сина композитора Остапа Лисенка про батька та видання «Микола Лисенко у спогадах сучасників».

Запрошуємо ознайомитися з виставкою.