Нарада працівників публічних бібліотек територіальних громад Черкащини

31 травня 2021 року


26 травня на платформі ZOOM відбулася нарада працівників публічних бібліотек територіальних громад Черкащини. Її проведення організувала Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка як осередок і координатор діяльності всіх книгозбірень краю. Нараду відкрила в.о. директора Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка Людмила Дядик. Вона зупинилася на пріоритетних напрямках роботи, на які орієнтує Міністерство культури України на даному етапі. Це, перш за все, інформаційна безпека, збереження культурної спадщини та залучення допомоги культурної спільноти до поповнення фондів книгозбірень. Керівник наголосила на процесах реформування бібліотечної галузі, необхідності участі бібліотек у різноманітних проєктах на ґранти, активізації співпраці з очільниками територіальних громад задля забезпечення трансформації закладів, поповнення фондів україномовними виданнями.

Роботу книгозбірень територіальних громад у минулому році підсумувала завідувачка науково-методичного відділу ОУНБ імені Тараса Шевченка Наталія Вітавська та окреслила основні пріоритети діяльності закладів в умовах війни.

В. о. директора обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка Федір Пилипенко поінформував про проблеми мережі юнацьких структурних підрозділів бібліотек ТГ області.

Темою доповіді завідувачки методичного відділу Черкаської обласної бібліотеки для дітей Алли Зимовець стала діяльність бібліотек для дітей у сучасному вимірі.

Завідувачка відділу формування фондів ОУНБ імені Тараса Шевченка Людмила Посипайко у своєму виступі зупинилася на актуальних напрямках роботи з документним ресурсом публічних бібліотек.