Перше заняття розмовного клубу української мови

12 вересня 2022 року


10 вересня у Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулось перше заняття розмовного клубу української мови для внутрішньо переміщених осіб в межах проєкту «Єдині» від Ініціативи «Навчай українською». Він спрямований на популяризацію української мови та подолання мовних бар’єрів, вироблення мовної стійкості у робочому і повсякденному спілкуванні. Модераторкою проєкту стала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради пані Людмила Ющенко.

Заняття безкоштовні, вони допоможуть опанувати правопис, вивчити лексику та правила вимови. Проте «Єдині» – це не академічний курс із вивчення української, це допомога саме перейти на українську тим, хто розуміє мову, але не наважується почати говорити. Тож розмовний клуб стане в нагоді не тільки початківцям, але й людям, які вже розпочали свій шлях до ідеальної української.

Заняття було дуже цікавим, панувала невимушена атмосфера, адже головний меседж розмовного клубу — жодних правил. Тому учасники відразу перейшли до практики та спілкувалися у клубі винятково державною мовою, обговорюючи разом з модераторкою різноманітні теми.

Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка запрошує долучитися до проєкту «Єдині» та стати учасником клубу. Розмовляймо українською, зробімо вимову чистою, адже мова – це ще одна зброя, якою ми виборюємо омріяну Перемогу!

Усе буде Україна!