«Бібліотек@: святкові бібліовіражі» – комплекс заходів до Всеукраїнського дня бібліотек

1 жовтня 2022 року

 

Цього року до свого професійного свята і свята шанувальників книги працівниками Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка було підготовлено і проведено цикл заходів, які відбувалися з 28 по 30 вересня.

 

28 вересня відбулася відеопрезентація унікальних книг: «Черкаський Національний університет імені Богдана Хмельницького на шпальтах провідних газет Черкащини 1992–2022 рр.» та «Дмитро Лисун: від Гірників до Плешканів».

Презентував свої видання справжній літописець нашого краю Григорій Михайлович Голиш, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, кандидат історичних наук, педагог, доцент, Почесний краєзнавець України. Дякуючи ерудиції Григорія Михайловича, його кропіткій праці, патріотичній позиції, всі присутні були в захваті від його виступу та дізналися багато цікавого, дякували автору за цінну інформацію.

 

__________________________________________________

Слова вітання звучали і від директорки видавництва «Вертикаль», де з’явилися на світ презентовані книги, Світлани Григорівни Кандич.

 

 

Крім чудової презентації, автор подарував бібліотеці ще й цінні книги: «Черкаський Національний університет імені Богдана Хмельницького на шпальтах провідних газет Черкащини 1992–2022 рр.», «Дмитро Лисун: від Гірників до Плешканів», Любов Василівни-Базюк «Стежками емігрантів з України», Валентини Стешенко «Вибрані демографічні твори», Ганни Мартинової та Тетяни Щербини «Словник середньонаддніпрянських говірок».

 

Зі словами вдячності та з подарунками звернулася до автора директорка ОУНБ імені Тараса Шевченка Людмила Дмитрівна Дядик.

 

__________________________________________________

Цього ж дня у відділі мистецтв відбулась презентація творчих робіт студентів Черкаського художньо-технічного коледжу «Мальована скриня: оберіг та окраса»».

В житті та побуті української родини скриня відігравала важливу роль: вона займала почесне місце в інтер’єрі житла, була його окрасою. Скриня передавалася у спадок, зберігаючи пам’ять роду. Розпис скринь – одна з давних традицій народного мистецтва, яку активно опановують та відроджують студенти коледжу разом з викладачем Анною Веретільник.

Змістовний екскурс в прекрасну традицію розписів скринь, яка заглиблена корінням у традиційну українську культуру, зробила завідувачка відділу мистецтв Наталія Ребякова. Викладачі ЧХТК Анна Веретільник та Ірина Хабарова підкреслили необхідність вивчення народного мистецтва. Завідувачка відділення архітектури та мистецтва Ірина Бондар наголосила на важливості збереження національних культурних традицій, зокрема в умовах сучасних інформаційних реалій.

Студенти натхненно розповідали про особливості своїх робіт, в яких поєдналися  традиція і новий погляд, про різнопланові техніки декоративних композицій.

Виставкова експозиція та безпосереднє спілкування створили особливу атмосферу у відділі. Учасники презентації були в захваті від побаченого та вдячні авторам робіт за подарований святковий настрій…

 

__________________________________________________

Напередодні свята співробітники відділу документів з гуманітарних та природничих наук бібліотеки провели флешмоб «Як пройти в бібліотеку?».

Стартував флешмоб від бібліотеки. Учасники запитували перехожих: «Як пройти в бібліотеку?». Містянам, які знали відповідь на це питання, вручали патріотичні сувеніри, а тим, хто не знав дороги – рекламні буклети з координатами бібліотеки і контактною інформацією.

Результати опитування надихають! Переважна частина перехожих чудово поінформована про розташування нашої бібліотеки, багато хто з них є читачами книгозбірні. А хто не був у курсі – з радістю заповнили цю прогалину. «Обов’язково до вас прийдемо! Дякую!» – тепло прощалися вони з нами.

До флешмобу долучилися і студенти Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського – на завершення вони запросили всіх бажаючих до книгозбірні.

 

__________________________________________________

29 вересня бібліотечних працівників і користувачів зі святом привітала директор бібліотеки Людмила Дядик і вручила грамоти Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації.

 

__________________________________________________

В рамках «Святкових Бібліовіражів» працівники відділу соціокультурної діяльності, реклами та PR провели для учнівської молоді квест «Навколо бібліотеки за 80 хвилин». Два дня поспіль в нашій книгозбірні було весело й гамірно. Учні черкаської ЗОШ I–III ступенів № 29 та вихованці черкаського міського Центру туризму, краєзнавства, екскурсії та спорту з задоволенням та цікавістю долали лабіринти квесту, шукали правильні відповіді на кожній з локацій гри – і в результаті зуміли відгадати вислів великого педагога та мудрого вчителя В. О. Сухомлинського: «Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». В кінці на учасників чекали солодкі подарунки та чаювання.

Захід пройшов захопливо й атмосферно. Сподіваємось, що святковий квест залишив у школярів лише позитивні враження про бібліотеку і вже найближчим часом вони завітають до нас як читачі та назавжди стануть нашими друзями!

 

__________________________________________________

Цього дня до відділу літератури іноземними мовами завітали друзі та поціновувачі книги – студенти Черкаського державного бізнес-коледжу. На них чекали багато цікавих та пізнавальних розваг: чарівні передбачення з Гаррі Поттером, бібліовікторина та можливість відчути себе в ролі бібліотекарів. Після святкової програми молодь мала змогу попрактикувати англійську з носієм мови Еммануелем.

 

__________________________________________________

«Акценти виразності» – такою виставкою до Всеукраїнського дня бібліотек порадував користувачів відділ документів з економічних, технічних та сільськогосподарських наук бібліотеки. Це виставка шрифтів творчих та креативних людей – старшого викладача кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Олени Галицької та її випускників: Дар’ї Дихно, Анастасії Мусатенко та Ольги Поліщук. Автори дослідили та проаналізували окремі пізнавальні формотворні елементи відомих архітектурних споруд нашого рідного міста та представили їх візуальні образи у вигляді літер акцидентного шрифту. Запропоновано авторське бачення української абетки, здатної привернути увагу світової спільноти до культурного надбання українського етносу.

Присутні на презентації щиро дякували авторам за креативність, новаторство, творчість та бажали подальших успіхів.Протягом тижня відділ абонемента презентував своїм користувачам книжкову виставку «Серед повені книг». Працівники відділу знайомили користувачів з сучасними україномовними виданнями.

 

__________________________________________________

Вже традиційними у ці дні були святкові акції: «Я хочу, щоб у бібліотеці було…» (скринька творчих ідей та пропозицій), «Стань читачем бібліотеки» (безкоштовне оформлення реєстраційних документів), «Поверни книгу до бібліотеки» (без стягнення пені за читацьку заборгованість), «Подаруй книгу бібліотеці!».