«З глибин душі» – перегляд видань

 

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження українського письменника, історика літератури, громадсько-політичного діяча, художника Богдана Лепкого відділ документів з гуманітарних та природничих наук Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка підготував перегляд видань «З глибин душі». Творчість Богдана Лепкого припала на епоху, сповнену складних історичних процесів і непростих випробувань. Але все своє життя письменник лишався невтомним трудівником і вірним своїм першим враженням про рідну землю.

Тематика творів, представлених на виставці, надзвичайно різноманітна. Видання знайомлять із життєписом письменника, низкою його праць, заснованих на історичному матеріалі становлення нашої Держави, зокрема з історичними повістями: «Мотря», «Полтава», «Не вбивай», «Батурин», «З-під Полтави до Бендер», які складають епопею «Мазепа». Прихильники поезії можуть отримати задоволення від численних збірок поезій Богдана Лепкого. Ліричний вірш «Журавлі» («Видиш, брате мій»), покладений на музику 1915 р. його братом, живе і досі як народна пісня.

Сьогодні ім’я Богдана Лепкого, його твори після довгого і несправедливого замовчування повертаються в українську літературу. Тож, запрошуємо всіх бажаючих долучитися до перегляду виставки.