«Життя, віддане мистецтву» – книжково-ілюстративна виставка у відділі мистецтв

 

До 140-річчя від дня народження одного із найвидатніших українських художників епохи українського Відродження Михайла Бойчука у відділі мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка діє книжково-ілюстративна виставка з віртуальним супроводом «Життя, віддане мистецтву».

Михайла Львовича називають Сократом українського мистецтва. Здобувши художню освіту в найпрестижніших європейських мистецьких академіях, він став одним із перших професорів Української академії мистецтв, професором Київського художнього інституту, засновником і лідером творчого об’єднання художників-монументалістів – «бойчукістів». В основі творчості Бойчука та його учнів – синтез візантійської традиції, мистецьких надбань високого ренесансу та українського народного мистецтва. Простота, схематизація і велич думки – ось ключові поняття. Роботи бойчукістів звучали яскраво і оригінально навіть на тлі українського авангарду ХХ століття.

Проте, самобутність творчості не вписувалися у канони радянської влади і Михайло Бойчук та більшість його учнів були страчені, практично всі унікальні твори бойчукістів – близько двадцяти великих монументальних робіт – заштукатурено, більшість ескізів спалено.

Представлені на виставці матеріали – книги, мистецькі альбоми, журнальні публікації, репродукції творів, світлини – дають можливість ознайомитися з творчими і такими трагічними біографіями великого Майстра і його талановитих учнів, познайомитися з їх творами, які залишились, дізнатися про особливості художнього стилю, а, головне, відчути та спробувати осягнуті художню спадщину митців, які хотіли змінити світ.

Виставка супроводжується відеопрезентаціями «Бойчук і бойчукізм», «Михайло Бойчук. Біографія. Цікаві факти» та відеоматеріали з інтернету.