«Тих днів не згасне слава»  - книжково-ілюстративна виставка до 70-ої річниці звільнення України від фашистських загарбників

 

28 жовтня весь український народ відзначав 70-ту річницю звільнення України від фашистських загарбників. До цієї дати працівниками читального залу гуманітарних наук та відділу міського абонементу була підготовлена книжково-ілюстративна виставка «Тих днів не згасне слава», яка розгорнулася у вестибюлі бібліотеки.

На українських землях війна тривала 1225 днів і ночей, з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року. Дорогою ціною дісталася перемога Україні. На окупованій території країни загинуло 5,5 млн. осіб, було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.

Мужність і героїзм виявив наш народ. За роки війни представники України одержали 2,5 млн. орденів та медалей, 2072 українці отримали звання Героя Радянського Союзу.

Особливу увагу привертають книги, які висвітлюють різні сторони фронтового життя, торкаються окремих періодів війни, але всіх їх єднає тема героїзму у роки воєнного лихоліття.

Окремий розділ виставки присвячений визволенню від фашистських загарбників на Черкащині. Там представлені нариси, спогади та матеріали про життєвий шлях фронтовиків, партизанів і підпільників – уродженців черкаського краю.

Схиляючи голову перед світлою пам’яттю загиблих воїнів, «CINEMA-центр» бібліотеки 28 жовтня 2014 року зібрав своїх глядачів на перегляд стрічки «Звезда» (2002) за однойменною повістю Емануїла Казакевича. Робота режисера М. Лебедєва визнана однією з найкращих сучасних кінострічок про Велику Вітчизняну. Фільм, вільний від ідеологічного павутиння, без фальші та надмірного пафосу показує важку працю розвідників. Дія картини відбувається саме у 1944 році на підступах до західного кордону колишнього СРСР…