Всесвітній день поезії

 

21 березня, в день весняного рівнодення, за рішенням ЮНЕСКО вже вкотре відзначається Всесвітній день поезії.

Цього дня в імпровізованому бібліокафе «Візаві» бібліотеки, було велелюдно. Як писав Еміль Верхарн: «Поезію слід шукати не в поєднанні слів, але в атмосфері, яку створюють ці сполучення». Тож атмосфера в бібліокафе протягом дня була теплою і святковою. Гостей пригощали кавою, чаєм та гарним настроєм.

Спочатку з поціновувачами поетичного слова зустрівся літературний десант «Віршня». Цей український поетичний мега-марафон представили в бібліотеці студійці літературного об'єднання імені Василя Симоненка при обласній організації Національної спілки письменників України. Відвідувачів бібліокафе зацікавили глибокі і пронизливі рядки Сергія Митянського і Ольги Сизової; ліричні одкровення Оксани Галаєвої; світла поезія Наталії Бонь і розсмішив добрий гумор народних байок Антоніни Романенко.

 


 

Всесвітній день поезії - чудова нагода згадати великих поетів. Шанувальникам поезії в бібліокафе була запропонована програма «Срібне відлуння. Переклади українською поезій Срібного віку». Творчі осяяння поетів того культурного ренесансу продовжують хвилювати серця читачів і надихати сучасних майстрів слова. Спеціальний гість проекту - поет і перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка 2012 року Наталія Горішна. Вона презентувала відвідувачам бібліокафе свої книги «Гусінь янголів» (Поезії Срібного віку українською мовою) і «Совість» (Переклади з Володимира Нарбута). Поезії О. Блока і Б.Пастернака, А. Ахматової і О. Мандельштама, М. Цвєтаєвої і М. Волошина в оригіналі і українському перекладі лунали у виконанні лауреата Всеукраїнського конкурсу читців Ярослава Литвина.

Приємною окрасою літературного вечора стали чудові відеокліпи із записами поезій Срібного віку. Тепло зустріли гості бібліокафе романс черкаського композитора Наталії Саух на слова В. Нарбута в перекладі Н. Горішної.

Літературну програму ілюстрували книжкові виставки «Все, кто блистал в тринадцатом году…», «Володимир Нарбут очима сучасників» і «Під сонцем серця: Наталія Горішна та її книги».

 


 

Заключним акордом поетичного свята в бібліокафе стала творча зустріч «„Пушкинское кольцо” збирає друзів» за участю члена Союзу письменників Росії, організатора поетичного фестивалю «Пушкинское кольцо», лауреата міжнародної премії ім. Юрія Долгорукого Олега Слєпиніна.

Своїми новими рядками з присутніми поділилися Іван Єсипенко, Володимир Глазков, молода колоритна поетеса Вантала. Справжнім відкриттям вечора стала переможниця тогорічного Ялтинського поетичного фестивалю Анна Григорович.

Підготувала і провела програму святкування Всесвітнього дня поезії в бібліокафе «Візит» завідувачка сектору періодики Інна Максимович.