Ювілей бібліотеки

 

28 квітня 2009 року на базі ОУНБ імені Тараса Шевченка відбулась науково-практична конференція «Публічна бібліотека: історія, традиції, новації та перспективи розвитку», присвячена 110-й річниці з часу заснування Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка та 55-й річниці з часу надання їй статусу обласної.

 В конференції брали участь: управління культури і туризму облдержадміністрації, обласна бібліотека для юнацтва, обласна бібліотека для дітей, наукова бібліотека Черкаського національного університету, районні та міські ЦБС.

Серед питань, які розглядались були: «Бібліотеки та їх місце в формуванні культурологічного середовища регіону», «Місце і роль ОУНБ в соціокультурному просторі регіону: витоки, динаміка змін, пріоритети», «Публічна бібліотека – осередок культури, територія спілкування молоді», «Бібліотека для дітей: її місце та майбутнє», «Методичне і наукове забезпечення інноваційного розвитку публічних бібліотек Черкащини», «Нові інформаційні технології і публічна бібліотека: еволюція розвитку», «Краєзнавча робота бібліотеки як фактор соціокультурного розвитку місцевої громади», «Взаємодія бібліотек та місцевих органів влади, громадських організацій у створенні культурологічного середовища на селі», «Інформаційний та бібліотечний сервіс в обслуговуванні користувачів публічних бібліотек».

Підсумком роботи конференції стало ухвалення «Рекомендацій».

 

 

 

          28 квітня 2009 року Черкаська ОУНБ широко відкрила двері для гостей, які прийшли привітати бібліотеку з нагоди 110-ї річниці з часу заснування першої публічної бібліотеки в м. Черкасах (1899) та 55-річчя надання їй статусу обласної (1954).

            У просторому фоє шанувальників бібліотеки зустрічала розгорнута виставка документів, яка викликала не аби яку зацікавленість присутніх та стала справжньою окрасою урочистостей.

            Виставка “Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка: історія, традиції, динаміка розвитку” докладно і яскраво розкрила гостям вікову історію книгозбірні від її започаткування до сьогоднішнього дня; від видань з першими інвентарними номерами до сучасних електронних носіїв інформації.

            Документи виставки, щедро наповнені ілюстративним матеріалом, були представлені такими блоками:

І.  З цих видань починалася бібліотека.

ІІ. Задокументована пам’ять.

Ш. Бібліотечні видання: знайомство зблизька.

IV. Новітні технології – сучасним читачам.

 

            З раритетних видань відвідувачі виставки побачили:

  • Описание Мошногородищенского имения Екатерины Андреевны Балашовой. – К., 1913.
  • Історія України в документах і матеріалах. – К., 1939.
  • Аксаков И. Исследование о торговле на украинских ярмарках. – СПб, 1858.

В центрі уваги відвідувачів був історичний блок виставки “Задокументована пам’ять”. В його підрозділах “Архіви свідчать...”, “Життя, освячене книгою”, “Територія спілкування” і “Миттєвості успіху” гості познайомилися з:

-          першими правилами користування бібліотекою, формулярами читачів зразка 1910 року;

-          біографічними довідками про ветеранів бібліотечної справи, зокрема, Кузьменко Є.П. – першого директора обласної бібліотеки та ін.;

-          афішами та фотографіями масових заходів бібліотеки;

а також

-          численними почесними грамотами та дипломами, якими нагороджений колектив бібліотеки за роки сумлінної праці.

Ювілярам є чим пишатися – “миттєвості успіху” супроводжували колектив в різні періоди історії закладу.

В 1976-77 роках діяльність бібліотеки була представлена на ВДНГ СРСР в Москві, в 1980 році – на ВДНГ УРСР в Києві.

На сьогоднішній день бібліотека на конкурсній основі отримала 5 грантів Посольства США в Україні і 2 гранти Міжнародного фонду “Відродження”.