Ювілей бібліотеки

            28 квітня 2009 року Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка відзначила 110-у річницю з часу заснування бібліотеки та 55-у річницю надання їй статусу обласної. Комплекс заходів, присвячених цим датам, включав науково-практичну конференцію «Публічна бібліотека: історія, традиції, новації та перспективи розвитку», презентацію ілюстрованої виставки документів «Обласна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка: історія, традиції, динаміка розвитку» та урочистості.

            У роботі конференції взяли участь перший заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації В.О. Косюра, представники обласних бібліотек та ЦБС регіону, наукової бібліотеки Черкаського національного університету.

            Конференція охоплювала широкий спектр питань: «Бібліотеки та їх місце в формуванні культурологічного середовища регіону», «Місце і роль ОУНБ в соціокультурному просторі регіону: витоки, динаміка змін, пріоритети», «Публічна бібліотека – осередок культури, територія спілкування молоді», «Обласна бібліотека для дітей: її місія та майбутнє», «Методичне і наукове забезпечення інноваційного розвитку публічних бібліотек Черкащини», «Нові інформаційні технології і публічна бібліотека: еволюція розвитку», «Краєзнавча робота бібліотеки як фактор соціокультурного розвитку місцевої громади», «Взаємодія бібліотек та місцевих органів влади, громадських організацій у створенні культурологічного середовища на селі», «Інформаційний та бібліотечний сервіс в обслуговуванні користувачів публічних бібліотек».

Підсумком роботи конференції стало ухвалення «Рекомендацій…».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

            Виставка “Обласна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка: історія, традиції, динаміка розвитку”, яку було розгорнуто у вестибулі бібліотеки, докладно і яскраво розкрила учасникам заходів вікову історію книгозбірні від її створення до сьогоднішнього дня, від видань, які започаткували фонд бібліотеки, до сучасних електронних носіїв інформації.

            Документи виставки, щедро наповнені ілюстративним матеріалом, були представлені такими блоками:

З цих видань починалася бібліотека.

Задокументована пам’ять.

Бібліотечні видання: знайомство зблизька.

Новітні технології – сучасним читачам.

В центрі уваги відвідувачів був історичний блок виставки “Задокументована пам’ять”. В його підрозділах “Архіви свідчать...”, “Життя, освячене книгою”, “Територія спілкування” і “Миттєвості успіху” гості познайомилися з першими правилами користування бібліотекою, формулярами читачів зразка 1910 року; біографічними довідками про ветеранів бібліотечної справи, афішами та фотографіями масових заходів бібліотеки; а також численними почесними грамотами та дипломами, якими нагороджений колектив бібліотеки за роки сумлінної праці.

  

 

  

            Гостями урочистостей були представники закладів культури і освіти, науковці, представники творчої інтелігенції обласного центру та ін.

            Визначну роль обласної бібліотеки у формуванні інформаційного та культурного середовища регіону і вагоме громадське значення професії бібліотекаря підкреслювали у своїх вітальних промовах начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Л.Є. Нікітенко, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ імені Богдана Хмельницького В.Т. Поліщук, голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Г.П. Білоус, директор Державного архіву Черкаської області, кандидат історичних наук Т.А. Клименко, директор наукової бібліотеки ЧНУ Г.М. Голиш, директор академічного обласного театру ляльок, заслужений працівник культури України Л.Г. Величко, директор обласної бібліотеки для юнацтва О.А. Федоренко, директори ЦБС області та ін.

            Святкового настрою додали чудові музичні вітання від Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського, художнього керівника обласної філармонії В. Дуки, тріо «Барви» та чоловічого квартету «Розмай».