Виставка до Дня Європи

У читальному залі гуманітарних наук до Дня Європи в Україні розгорнуто виставку видань «Україна, Європа, світ: відкриті обрії» .

  16 травня 2009 року наша країна всьоме готується відзначити День Європи – свято, що стало для українців доброю традицією.
  День Європи – офіційне свято держав-учасниць Європейського Союзу, який сьогодні налічує 27 країн. Те, що в Україні теж проводяться урочистості з цієї нагоди, є символічним.
  Гасло “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності й моралі. Це – провідна тема виставки документів “Україна, Європа, світ: відкриті обрії”, що розгорнута в читальному залі напередодні Дня Європи в Україні.
  На виставці представлені книги, статті з журналів “Зовнішні справи”, “Політичний менеджмент”, “Національна безпека і оборона”, ”Современная Европа”, “Політика і час”, а також матеріали інформаційного видання Представництва Європейської Комісії в Україні, що висвітлюють історію Європейського Союзу; співробітництво Україна – ЄС; та нові можливості для України від її перспективного членства в ЄС.
  Заслуговує на увагу відвідувачів наукове видання “Україна на шляху до Європи”, начерки доктора економічних наук Віталія Врублевського “Український шлях. Геополітичне становище України та її національні інтереси”, реферативний огляд “Вісника Книжкової палати” з питання інтеграції України в світовий економічний простір, в якому матеріалами журнальних видань представлено декілька точок зору щодо європейської інтеграції України.
  Виставка розрахована на широкий загал читачів, але декілька її матеріалів можуть бути методичною допомогою в навчальному процесі. Зокрема, навчальний посібник для вузів за редакцією проф. В.Г. Воронкової “Політика європейської інтеграції”, публікації в періодиці для вчителів середніх шкіл (спецкурс “Основи європейської інтеграції”), розробки уроків курсу “Громадянська освіта” (“День Європи в Україні. Євросоюз без таємниць”) тощо.
  Запрошуємо всіх бажаючих на перегляд документів виставки.