Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня Україна приєднується до Всесвітньої акції «16 днів протидії гендерному насильству». Мета акції – привернути увагу та активізувати діяльність громадських організацій та державних установ щодо попередження насильства.

В рамках цієї акції Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка спільно з Коаліцією молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» організували виставку «Світ проти насильства над жінками», яка мала два блоки:

- друковані видання з фондів бібліотеки з питань гендерної рівності та гендерних проблем в Україні, зокрема в Черкасах та Черкаській області

- фотоматеріали, надані Коаліцією молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина».

Представила матеріали керівник гендерних проектів Тетяна Кавальчук.

Окрему увагу відвідувачів привертає виставка фотографій «Стереотипні образи жінок та чоловіків в рекламі», які знайомлять зі зразками реклами, що носять сексистський характер, тобто принижують та дискримінують людей за статевою ознакою.

За словами керівниці гендерних проектів КМГО «Молода Черкащина» Тетяни Кавальчук, демонстрація зразків дискримінаційної реклами під час акції «16 днів проти насильства» є невипадковою: «Образи того, якими мають бути жінки та чоловіки, створюються в нашій свідомості з допомогою багатьох чинників, і сучасна реклама – один з найбільш агресивних факторів. В підсвідомість завдяки рекламістам часто потрапляє така схема: чоловік має бути таким собі мачо – фізично сильним, агресивним, впевненим в собі, який панує над жінками та виказує зневагу до всього жіночого, а жінка – це в першу чергу додаток до чоловіка, такий собі бонус, який чоловік отримує, коли товар купує. Такі представлення про взаємини чоловіка та жінки можуть бути підґрунтям до застосування актів насильства, особливо коли включаються в дію інші фактори: невміння вирішувати конфлікти мірним шляхом, алкоголізм, безробіття та інші».      

З виставкою можна ознайомитися протягом тижня.