Вечір-зустріч «Черкащина в етнонаціональному вимірі»

9 грудня 2009 року в актовій залі бібліотеки було людно. Представники різних етнічних громад зібрались на вечір-зустріч «Черкащина в етнонаціональному вимірі», влаштований для них і читачів бібліотеки. Захід відбувся в рамках «Обласної програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області на 2007 – 2011 роки».

     Етнічне розмаїття нашого дніпрового краю дуже колоритне. В області зареєстровано 43 національно-культурних товариства.

     З історією питання присутніх ознайомив директор Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат історичних наук, професор Василь Михайлович Мельниченко.

     Творчість письменників різних національностей, доля яких була пов’язана з Черкащиною, спілкування та взаємозбагачення національних літератур стали темою виступу літературознавця, завідувача кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктора філологічних наук, професора Володимира Трохимовича Поліщука.

     Далі вечір продовжили представники національних громад.

     Валентина Миколаївна Алабіна, замісник голови громадської організації «Русское движение Украины», в своєму виступі наголосила про важливість гідно відзначити 65-у річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні – найголовнішого свята для росіян і всіх людей доброї волі.

     Таміла Абрамівна Шапіро, почесний директор недільної школи і член Черкаської міської громадської організації «Об’єднана єврейська громада», познайомила присутніх з життям і активною діяльністю єврейської громади, зокрема черкаського обласного благодійного єврейського фонду «Турбота поколінь – Хесед Дорот».

     Керівник «Центру німецької культури» Ольга Миколаївна Панкратьєва розповіла гостям вечора про німецькі традиції святкування Різдва та національного виховання дітей.

     Її виступ продовжила керівник обласної організації німців Катерина Петрівна Іващенко, що докладно розкрила тему непростої історії українських німців, які зазнали, депортації.

     Велику зацікавленість гостей вечора викликала розгорнута книжкова виставка «Дружба, спрямована в майбуття», що була доповнена етнографічними матеріалами німецької та єврейської діаспор.

     Тепло зустріли присутні музичні номери клейзмер-дуета «Лібе» (скрипка Альберт Пєстров, клавішник Олександр Булкін).

     А апофеозом зустрічі стала пісня «Ми всі – одна сім’я» у виконанні дівочого колективу студії «Нешама».