Презентація книжково-ілюстративної виставки «Феномен Симиренкового роду»

 

Відділ краєзнавчої літератури та бібліографії спільно з відділом виробничої літератури презентували для користувачів та ЗМІ книжково-ілюстративну виставку «Феномен Симиренкового роду», присвячену славетному роду наших земляків Симиренків.

В історії України немає аналога такої родини, навіть беручи до уваги найпрославленіші княжі та гетьманські роди. Цукроварна промисловість, машинобудування, торгівля, наука, пароплавство, плодівництво, видавнича діяльність – всім цим успішно займалися Симиренки.

2010 рік багатий на ювілейні дати в родині Симиренків. 18 лютого виповнилося 155 років вченому-помологу Левку Платоновичу Симиренку, а 19 березня виповнюється 175 років вченому-хіміку і меценату Василю Федоровичу Симиренку. Прекрасні нагоди, щоб згадати людей, які так багато зробили для рідної України, всупереч тяжким обставинам долі.

На виставці представлені книги, журнальні публікації, що вже відомі нашим читачам, а також нові надходження. Серед нових книг, що отримала бібліотека, варто звернути увагу на ґрунтовне дослідження Ю. Ковтуна «Сузір’я Симиренків». В ньому автор детально дослідив родове дерево династії та подає ряд матеріалів і фотографій, що публікуються вперше. Про Симиренків-меценатів (Платона, Василя, Софію, Левка, Володимира) розповідають М. Слабошпицький у виданні «Українські меценати» і Ю. Хорунжий «Українські меценати: доброчинність – наша риса».