Україна святкує День Європи

 

Кожної третьої суботи травня Україна святкує День Європи. Для сучасної Європи - це свято стало символом, який разом з єдиною валютою, прапором і гімном ідентифікує політичну єдність Європейського Союзу (ЄС), святом, що зближує всі європейські народи. До цього свята долучилася і бібліотека.

Користувачам була запропонована розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Україна – європейська держава», що демонструвалася 13 – 15 травня у фойє бібліотеки. Представлені видання, згруповані за розділами: «Україна-ЄС – шлях національного самовизначення», «Економічна політика України в європейському контексті», «Черкащина: співпраця заради розвитку», висвітлювали питання правової та інституційної бази Євросоюзу, історичні етапи інтеграції, різноманітні напрямки спільних політик ЄС, досвід країн, які пройшли шлях до Європи, взаємовідносини України та ЄС, економічну співпрацю України з країнами Євросоюзу.

Проблеми та набутки України в реалізації стратегічної мети, зокрема перспективи входження в європейський інтелектуальний простір, шляхи досягнення критеріїв безвізової країни у відносинах з ЄС, поступ України до Європи, висвітлює віртуальна виставка «ЄС: перспективи української інтеграції», підготовлена Центром європейської інформації, яку можна переглянути на сайті бібліотеки (http://library.ck.ua/index.php/2009-02-10-09-21-45/2009-02-10-09-25-53).