22 вересня - День партизанської слави

 

День партизанської слави встановлено згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001 з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення пам’яті людей, про яких так проникливо сказав Олександр Довженко: «Партизани – наша слава, наша гордість. Партизани – це ті сини України, перед якими зніматимуть шапки цілі століття, якими будуть пишатися цілі покоління і будуть складати про них билини і пісні. Це безсмертний символ вічності нашого дорогого і чесного народу».

Бібліотека вітає всіх ветеранів, колишніх партизанів і підпільників, захисників і визволителів рідної землі зі святом і з цієї нагоди влаштувала книжково-ілюстративну виставку «Україна партизанська. 1941-1945рр.» у читальному залі гуманітарних наук та перегляд літератури у відділі міського абонемента «Шумлять ліси партизанської слави».

Увазі користувачів пропонуються видання, що відтворюють історію зародження і поширення партизанського та підпільного руху на теренах України, розкривають неоціненну роль народних месників, показують мужність, стійкість, самовідданість і нескореність у найтяжчих випробуваннях найжорстокішої війни.

Понад 13,5 тисяч народних месників, об’єднаних у партизанські загони і підпільні групи, діяло майже в кожному районі Черкащини. У лісах Холодного Яру – понад 4 тисячі осіб.

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Народні месники Черкащини» на якій представлено книги, публікації з періодичних видань, що розповідають про діяльність партизанських загонів і підпільників у нашому краї. Серед новинок, розміщених на виставці, книга-спогад дочки командира Холодноярського партизанського загону Петра Антоновича Дубового Тамари Петрівни Горб-Дубової «Україна не стала на коліна», «Черкащина в контексті історії України: матеріали Другої науково-краєзнавчої конференції Черкащини», збірник документів «Черкащина в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.».

Для отримання додаткової інформації пропонуємо скористатися електронними ресурсами та картковими каталогами і картотеками бібліотеки.