Презентація книжково-ілюстративної виставки «Демократичні традиції в Україні»

13 жовтня 2010 року у бібліотеці відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Демократичні традиції в Україні»

Основою для організації виставки стали матеріали Секретаріату Кабінету Міністрів України та видання з фонду бібліотеки.

Розділи виставки «Демократія в Україні: історичні корені», «Сучасний вимір демократії», «Демократичні засади виборчого законодавства», «Вибори як чинник розвитку демократії» простежували історичні витоки, зародження, розвиток і становлення демократії на теренах України від найдавніших часів до сьогодення.

Розділ виставки «Черкащина: витоки державотворення і демократії» демонстрував документи про Черкащину – центр державотворчих і демократичних процесів від часів запровадження у містах Магдебурзького права до сучасності. Велика кількість літератури була присвячена Українській козацькій державі, що утворилась на землях Середнього Подніпров’я 360 років тому, а Чигирин набув статусу столиці. Матеріали виставки розповідали про плеяду громадсько-політичних діячів, державотворців – уродженців Черкащини, які були активними діячами Української Центральної Ради, знайомить з працями організатора Народного Руху України за перебудову В.М. Чорновола, уродженця с. Єрків Катеринопільського району.

Серед учасників презентації були користувачі бібліотеки, керівники централізованих бібліотечних систем області, представники громадських організацій, засобів масової інформації, студенти вищих навчальних закладів міста.

Презентація виставки стала складовою частиною традиційного щомісячного інформаційного дня, який цього разу проводився за темою «»Демократичні засади виборчого законодавства».

Велику зацікавленість у присутніх викликав виступ юрист-консульта Черкаської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих правників» О. В. Коваля, який також відповів на запитання присутніх щодо змін у виборчому законодавстві напередодні виборів у місцеві органи влади.

Перегляд видань «31 жовтня – вибори до місцевих рад» і книжково-ілюстративна виставка «Вибори в місцеві ради – старт на перспективу» експонуються у відділах міського абонемента та у читальному залі гуманітарних наук.