Творчий вечір до 130-річчя від дня народження Олександра Кошиця

25 жовтня у відділі літератури з мистецтва відбувся музичний вечір «Лицар української пісні» за участю камерного хору «Канон», присвячений творчості Олександра Кошиця.

В історію української музичної культури Олександр Кошиць увійшов як блискучий майстер хорового виконання, чудовий знавець хорової літератури, неперевершений інтерпретатор української народної пісні та творчості композиторів-класиків. О. Кошиць відомий і як талановитий композитор, однак слава феноменального хорового диригента переважає композиторську. Виступи Української Республіканської капели під орудою Олександра Кошиця по країнах Європи, Північної та Південної Америки були справді тріумфальними – і саме в такий спосіб народи світу відкривали для себе Україну.

Літературною основою вечора стали спогади самого Олександра Антоновича, його сучасників, рецензії на виступи капели. Обробки українських народних пісень та духовні твори у виконанні хору «Канон» під керівництвом Євгена Валовенка дали присутнім можливість відчути непересічний музичний талант Олександра Кошиця.