«„За пагорбами літ” Івана Дробного» – виставка літератури до 80-річчя з дня народження поета й письменника

 

Відділ краєзнавчої літератури та бібліографії до уваги користувачів пропонує книжкову виставку «„За пагорбами літ” Івана Дробного» про життя і творчість талановитого поета, письменника, лауреата Симоненківської премії 1998 року, якому 16 січня виповнилося 80 років.

Митець родом з невеликого мальовничого села Богуславець, що на Золотоніщині. За фахом – учитель української мови і літератури, за покликанням серця – поет. Понад півстоліття кохається І. Дробний у чарах поезії, ставши ніжним ліриком. Твори поета присвячені селу, долям людей села, пейзажним барвам рідного краю. На виставці представлені збірки «Добридень, люди», «Білий світ», «Троїсті музики», «Блакитне дерево Дніпра», «Груша серед поля», за яку письменника було відзначено обласною літературно-публіцистичною премією «Берег надії» імені Василя Симоненка.

Виставка також знайомить з книжкою прозових творів «Хата з лободи», до якої увійшли автобіографічна повість і літературні портрети краян, книгами останніх років видання: «Вереснева золота печаль» (2005 р.), «За пагорбами літ» (2006 р.) та альманахом «Холодний яр», в якому вміщено есе про Тараса Шевченка, Михайла Максимовича та черкаських письменників В. Захарченка. Г. Білоуса, М. Пономаренка та інших.