Презентація книги В.П. Нарбут-Лінкевич «Георгий Нарбут. Неизвестные страницы личной жизни»

 

23 лютого в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася презентація книги В.П. Нарбут-Лінкевич «Георгий Нарбут. Неизвестные страницы личной жизни», яка вийшла друком в черкаському видавництві Ю.А. Чабаненко у 2010 р.

Георгій Іванович Нарбут – видатний український художник-графік, визнаний першим у Російській імперії початку ХХ сторіччя послідовним професіоналом книги, справжнім реформатором книжкового мистецтва. Педагог, один із професорів-фундаторів Української академії мистецтв. Саме він створив зразок Державного герба України 1918 р., грошові знаки і поштові марки УНР, неперевершений нарбутівський шрифт, чудову «Українську абетку». За словами В. Січинського «Юрій Нарбут – найвидатніший український графік новішої доби, мистець, що з’являється раз на століття, індивідуальність світової міри, творець модерного українського мистецтва і своєрідного українського стилю!».

Розповісти про приватне життя Г.І. Нарбута лише через сорок років після його смерті наважилась його перша дружина Віра Павлівна Нарбут-Лінкевич. У 1962 році Віра Павлівна написала спогади про чоловіка та батька її двох дітей (один з них – добре відомий в Черкасах художник Данило Нарбут). Ці спогади збереглися в архіві родини Нарбутів і вперше опубліковані в пропонованому виданні.

Відкрив презентацію заступник голови Черкаської обласної ради В.П. Касян, який підкреслив значення творчості Г.І.Нарбута в історії української культури та висловив враження від книги. Заслужений художник України В.А. Олексенко розповів про особливості творчості Георгія Івановича як видатного графіка та його значення як одного з фундаторів сучасної української графічної школи. Директор Черкаського обласного художнього музею О.Д. Гладун звернула особливу увагу на національні мистецькі традиції та сучасне звучання творчості Г.І. Нарбута. Видавець Ю.А. Чабаненко розкрила деякі аспекти роботи над книгою. Завершила презентацію правнучка Георгія Івановича Нарбута – журналістка Леся Нарбут. Чудовим подарунком для присутніх став виступ тріо «Вербена» Черкаської обласної філармонії.

Гості та учасники презентації мали можливість ознайомитися з роботами Г.І. Нарбута з фондів Черкаського обласного художнього музею та з колекції родини Нарбутів, переглянути фільм «Вітряні ідилії Георгія Нарбута», книжкову виставку з фондів бібліотеки «Класик української графіки» (до 125-річчя з дня народження Г.І. Нарбута).

Презентація зібрала чисельну аудиторію шанувальників творчості митця.