Презентація «Дома русского зарубежья им. А.И. Солженицына»


1 червня 2011 року в бібліотеці відбулася неординарна подія. До бібліотеки завітали представники «Дома русского зарубежья им. А.Солженицына» з Москви.

«ДРЗ» (до 2009 року – Бібліотека-фонд «Русское зарубежье») – це унікальне фондосховище, науково-дослідний і просвітницький центр, в основі діяльності якого – ідея збереження історичної і творчої спадщини «першої хвилі»російської еміграції (після 1917 року).

В рамках міжнародної діяльності «ДРЗ» здійснює проекти в сфері інформаційно-культурного співробітництва. Зокрема, реалізується Програма книжкової допомоги бібліотекам.

В Україні «ДРЗ» не вперше. Тільки минулого року книжкові виставки «Дома русского зарубежья им. А.Солженицына» з наступним даруванням були організовані в Києві, Харкові, Острозі, Херсоні.

Черкаська ОУНБ отримала в дар від своїх російських колег понад 300 назв унікальної літератури, якої не знайти навіть в книжкових магазинах Москви і Києва. На цьому наголосив в своєму змістовному виступі заступник директора «Дома русского зарубежья им. А.Солженицына» Угаров В.С. Він познайомив присутніх з напрямками діяльності «ДРЗ». Нікого не залишила байдужим і кінострічка, яку привезли із собою гості. Це розповідь про важку долю понад 2 млн російських людей, які були вимушені назавжди покинути Батьківщину через революційне лихоліття. Серед них майстри із світовим ім’ям: Шаляпін і Анна Павлова; Рахманінов і Добужинський; Бунін і Северянін, матеріали про яких можна буде знайти в подарованому фонді.

В бібліотечній зустрічі взяв участь також начальник відділу Представництва «Россотрудничества» в Україні Вечкілєв С.В. Він розповів про російсько-українські культурні зв’язки. Гостей супроводжувала провідний спеціаліст Представництва «Россотрудничества» Сергійчик Т. Б.

Від черкащан гостей зустріли заступник начальника управління культури Черкаської ОДА Савісько Є.В., провідний спеціаліст обласного управління культури Мошинець Н.О., голова черкаського відділення Всеукраїнської громадської організації Глазков В.Т.

Зі словами щирої подяки за подаровані книги звернулася до московських гостей директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Капкаєва Л.П.

Велику зацікавленість до зустрічі виявила численна публіка, яка заповнила лекційну залу бібліотеки.