Нарада директорів «Черкащина бібліотечна: досягнення та шляхи підвищення іміджу галузі»

 

28 – 29 березня на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулась дводенна нарада директорів ЦБС та їх заступників по роботі з дітьми за темою «Черкащина бібліотечна: досягнення та шляхи підвищення іміджу галузі»

Відкрила нараду начальник відділу культурно-просвітницької роботи управління культури облдержадміністрації Н. Мошинець («Публічні бібліотеки Черкащини: їх роль у житті місцевої громади»). «Черкащина бібліотечна: досягнення та шляхи підвищення іміджу галузі» – такою була тема доповіді директора ОУНБ імені Тараса Шевченка, заслуженого працівника культури України Л. Капкаєвої. Деякі аспекти роботи публічних бібліотек області з юнацтвом та дітьми, пріоритети і перспективи в цьому напрямку окреслили у своїх виступах директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка О. Федоренко та директор обласної бібліотеки для дітей Л. Ушакова. Перед присутніми виступили також завідувачка науково-методичного відділу ОУНБ імені Тараса Шевченка Н. Вітавська, завідувачка методичного відділу обласної бібліотеки для дітей А. Зимовець, завідувачка відділу комплектування ОУНБ імені Тараса Шевченка А. Ковтюшенко, які розкрили теми складових успішної методичної діяльності, сучасних підходів методичного забезпечення просування читання дітей та важливості формування та використання бібліотечних фондів, ведення облікової документації відповідно до існуючих нормативно-правових документів.

Досвідом, інноваціями в професійній діяльності та складовими успіху поділилися директори Шполянської ЦБС Н. Мазур та Христинівської ЦБС Р. Шумовська.

Другий день наради був повністю присвячений участі бібліотек регіону в проекті «Бібліоміст». Зокрема були висвітлені питання «Програма «Бібліоміст» у бібліотеках Черкащини» (директор ОУНБ імені Тараса Шевченка, заслуженого працівника культури України Л. Капкаєва), «Проблемні питання в діяльності бібліотек-учасниць програми «Бібліоміст» (завідувач відділу автоматизації та інформаційних технологій ОУНБ імені Тараса Шевченка М. Тайбішлак), «Діяльність публічних бібліотек Черкащини в рамках програми «Бібліоміст» та конкурсах співпраці бібліотек з місцевими громадами» (регіональний представник IREX в Черкаській області Ю. Миргород), «Участь бібліотек регіону в проекті «Бібліоміст»: проблеми та перспективи подальшої діяльності» (директор Монастирищенської ЦБС В. Григораш), «Використання Інтернет-технологій в сільських бібліотеках Кам’янщини» (директор Кам’янської ЦБС В. Денисенко).