«Один мотив – любов до України» - літературний вечір до 110-ої річниці від дня народження поетеси Наталі Лівицької-Холодної

 

13 червня в читальному залі літератури з мистецтва відбувся літературний вечір «Один мотив – любов до України», присвячений пам’яті поетеси, перекладачки, уродженки Писаренкового хутора, що біля с. Гельмязева Золотоніського району – Наталі Лівицької-Холодної.

Про життєвий шлях поетеси, перебування сім’ї Лівицьких у Каневі, відвідини Наталі Лівицької та її родини Тарасової гори розповіла провідний бібліотекар наукової бібліотеки Шевченківського національного заповідника Наталя Гаєр, яка також подарувала бібліотеці нові книги про Шевченківський національний заповідник. Розмову про творчість поетеси продовжила літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ імені Богдана Хмельницького Людмила Скорина.

Протягом вечора звучала музика Шопена, Моцарта, Бетховена і вірші Наталі Лівицької-Холодної у виконанні учасника літературного театру ЧНУ імені Богдана Хмельницького Ярослава Литвина та бібліотекаря відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Дарії Малкової.

До уваги присутніх була запропонована розгорнута книжкова виставка «Один мотив – любов до України», на якій були представлені книги, світлини із фондів бібліотеки та наукової бібліотеки Шевченківського національного заповідника.

Вечір зібрав численну аудиторію науковців, представників творчої інтелігенції, студентської молоді, бібліотечних працівників та користувачів бібліотеки.