«Шевченків край благословенний»

 

1 серпня 2012 року у вестибюлі бібліотеки відділ краєзнавчої літератури та бібліографії організував книжково-ілюстративну виставку «Шевченків край благословенний» На виставці представлено 96 найцінніших видань про Черкащину, які побачили світ протягом восьми останніх років. Окремий розділ виставки присвячений культурі краю, найбільш цікавим туристичним об'єктам області. Чимало видань розповідають про наших видатних земляків, зокрема про Т. Г. Шевченка.

Родзинкою виставки є унікальне видання «Черкащина. Універсальна енциклопедія» (2010), укладена нашим земляком Віктором Жадьком. Це капітальне видання висвітлює всі сторони економічного, соціального і духовного життя Черкаської області. До неї включено 3525 статей про митців, діячів науки і культури, освітян, краєзнавців, неординарних особистостей, життя і діяльність яких пов'язані з Черкащиною; вміщено 3486 світлин та 187 малюнків.

Краєзнавче історико-документальне дослідження Марії Приліпко «Чорнобаївщина. Велична історія рідного краю» (2008) на основі архівних матеріалів, стародруків, документів розповідає про розвиток Чорнобаївщини з давніх часів до сьогодення.

Автори книги «Подорож Златокраєм» Григорій і Лариса Голиш та Михайло Пономаренко, опрацювавши сотні документів, усних джерел, речових пам'яток підготували ґрунтовну працю з історії та сьогодення Золотоніського району

Оригінальне видання авторів з Монастирища Івана Волошенка і Катерини Бульби «Культура Монастирищини на тлі її загального розвитку» (2009) відтворює зародження і розвиток архітектури, образотворчого, театрального мистецтва, музики, розповідає про діяльність клубних закладів, бібліотек та музеїв району. Видання збагачене численними світлинами та спогадами ветеранів культурно-просвітницької діяльності Монастирищини.

Увагу користувачів привернули такі цінні краєзнавчі видання як «Черкащина – духовності скарбниця» (2005), «Уклін Кобзареві» (2011), «Тарас Шевченко – славний син Черкаської землі» (2012).