«Проведи вихідний у бібліотеці» - літературно-мистецька акція до Всеукраїнського дня бібліотек (30 вересня 2012 р.)

 

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек працівники бібліотеки в костюмах літературних героїв вийшли на центральні вулиці міста щоб запросити черкащан провести вихідний день у бібліотеці.

 


 

Заздалегідь у бібліотеці було проведено бліц-опитування «Бібліотека для мене – це…». Добрі слова та побажання вдячних читачів знайшли своє місце на «Стіні відвертості», на якій вони робили свої надписи і в день святкування.

 


 

Літературно-мистецька акція до Всеукраїнського дня бібліотек розпочалася креативно і феєрично. Несподіванкою для всіх, хто прийшов в цей день до бібліотеки, стала поява костюмованих героїв літературних творів, які зустрічали гостей і кожному вручали бейджик з надписом «Я люблю читати»

 

 

З вітальним словом до гостей свята звернулись виконуючий обов’язки начальника управління культури облдержадміністрації Є.В.Савісько та директор бібліотеки Л.П.Капкаєва.

 

 

Візитною карткою бібліотеки стала презентація книжкової виставки «Книга – друкований світ людства», де були продемонстровані кращі видання з фондів читального залу гуманітарних наук, відділів літератури з мистецтва, виробничої літератури, зберігання основного фонду. Належне місце серед представленої літератури посіли енциклопедичні видання, що охопили багато сфер життя України – економіку, науку, культуру й освіту. Цікавим був розділ «Книги, які варто знати», який нагадав всім присутнім про шедеври класиків української та зарубіжної літератури, твори сучасних українських авторів.

 


 

Художня виставка, яку було відкрито у вестибюлі бібліотеки, представила творчість молоді міста. Роботи, виконані в різноманітних художніх техніках (олійний живопис, фотографія, живопис на склі, колаж, витинанка та ін.), були надані для експонування студентами та випускниками Черкаського державного технологічного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаського державного бізнес-коледжу, Факультету ринкових, інформаційних та інноваційних технологій Київського національного університету технологій та дизайну. Виставка одразу викликала неабияку зацікавленість глядачів та сприяла їх спілкуванню.

 

 

 

Родзинкою святкового дня стало відкриття довгоочікуваного бібліо-кафе з елегантною назвою «Візит». Першими відвідувачами кафе стали поети-аматори, які мали нагоду прочитати публіці свої вірші на «Поетичному п’єдесталі». Романтичний антураж бібліо-кафе, чай, кава створювали атмосферу відкритості і довіри. З великим ентузіазмом були сприйняті літературні призові конкурси «Впізнай книгу з однієї цитати» та старовинна поетична гра «Буріме». На свято в бібліо-кафе завітали провідні актори Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка на чолі з художнім керівником Сергієм Проскурнею. Вони подарували гостям бібліотеки уривки з спектаклів «Мартин Боруля» та «Вишневий сад».

 


 

 

Відділ краєзнавчої літератури та бібліографії запросив гостей заходу на зустріч з краєзнавцем Василем Страшевичем, автором книги «Застигла в камені музика старовинного міста», який розповів про маловідомі факти з історії м. Черкас, його пам’яток, виникнення назв вулиць. Краєзнавець відповів на численні запитання.

Присутні з цікавістю переглянули літературу, представлену на книжково-ілюстративній виставці «Мандруючи вулицями Черкас».

 

 

А у відділі літератури з мистецтва відбулась зустріч з молодими музикантами - студентами Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського, які виконали твори сучасних українських та відомих зарубіжних композиторів на фортепіано, акордеоні, гітарі, саксофоні. Чудовий вокал Андрія Ковальчука, доцента кафедри фізики ЧНУ імені Богдана Хмельницького, став вражаючим фінальним акордом зустрічі.

 

 

В рамках проекту «Книга на екрані» в лекційній залі працював «Cinema-центр». Проект було започатковано для показу кращих екранізацій класичних творів та фільмів про життя і творчість великих письменників. Гості свята були запрошені на перегляд стрічки американського режисера Тіма Бьортона «Аліса в Країні Чудес» (2010 р.) за казкою Л.Керролла і культового фільму 1972 р. «Пропала грамота» за повістю М.Гоголя. На останньому сеансі демонструвався фільм німецького режисера Роланда Еммеріха «Анонім», присвячений «шекспірівському питанню», який набув широкого резонансу в світі.

Перед кожним сеансом глядачів знайомили з маловідомими фактами написання творів та історію створення екранізацій.

 

 

Неабиякий інтерес серед гостей свята викликало запропоноване до перегляду слайд-шоу «Незвичайні бібліотеки світу», які є шедеврами архітектури.

 

 

«Такою бібліотеку ви ще не бачили» була тема екскурсій по бібліотеці, які запропонували бажаючим працівники інформаційно-бібліографічного відділу.

Протягом дня у відділах бібліотеки користувачі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративними виставками та переглядами видань.

Цього святкового дня також можна було відвідати книжковий ярмарок, на якому магазин «Книжковий світ» представляв книжкову продукцію українських і російських видавництв, пройтись «Бульваром майстрів», на якому були представлені ручні роботи народних майстринь Божени Кутир, Алли Крохмаль, Людмили Шевченко, Юлії Зарецької, Катерини Цимбал, Ірини Терещенко, Альони Корнієнко. Присутні мали змогу придбати інтер’єрні іграшки, сувеніри, обереги на магнітах, вироби з бісеру, натуральної шкіри, ляльки-мотанки, ляльки-побажанки та ін.