«З Україною в душі…» – книжкова виставка до 160-річчя від дня народження Миколи Аркаса

 

Цього року світ Віфлеємської зірки осяяв ювілей унікальної людини. 7 січня 2013 року виповнилося 160 років від дня народження Миколи Миколайовича Аркаса – історика, композитора, просвітянина, мецената, самовідданого поборника української ідеї. Грек за походженням, він був щирим патріотом України.

Унікальність цієї творчої особистості у тому, що Аркас не був ні професійним музикою, ні істориком-науковцем. Проте саме він став першим в українській музиці композитором, що втілив шевченківські поетичні образи в оперному жанрі, створивши оперу «Катерина».

І саме він першим написав блискучу популярну книгу з української історії, доступну розумінню кожного. Ні одна українська книжка, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, який випав на долю «Історії України-Русі» Миколи Аркаса.

Долі цієї незвичайної особистості, його самобутнім творам і діянням, що збагатили українську культуру, присвячена ювілейна виставка «З Україною в душі…».

Канву експозиції складають матеріали невтомного дослідника аркасівських джерел, нашого земляка – уродженця Маньківщини Віктора Жадька, професора Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

А епіграфом до виставки взяті слова самого Миколи Аркаса: «Як почуєш і побачиш, що не всі люди крила опустили, то й самому якось легше стане».