«Натхненна музика С.С. Гулака-Артемовського» – музичний вечір, присвячений 200-річчю від дня народження видатного українського співака і композитора

 

18 лютого 2013 р. у відділі літератури з мистецтва відбувся музичний вечір, присвячений творчості видатного українського співака і композитора, автора опери «Запорожець за Дунаєм» С.С. Гулака-Артемовського. Свято української музики зібрало справжніх шанувальників народної пісні та оперного мистецтва.

Різнобічність творчої обдарованості та наукових інтересів С.С. Гулака-Артемовського дуже широка, але ж головною в його житті була музика. Саме тому на вечорі звучали фрагменти опери «Запорожець за Дунаєм», українські народні пісні, романси М. Глінки та музика італійських композиторів. Виконавці – артисти Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка: заслужена артистка України Наталія Мамалига, артист Юрій Прокопчук, концертмейстер Олена Бєлкіна. Деякі події з життя Семена Степановича Гулака-Артемовського, історичні й музичні особливості того часу нагадала присутнім головний бібліотекар відділу літератури з мистецтва Наталія Ребякова.

Фінальним акордом зустрічі стала улюблена музика чудового дуету Одарки та Карася з опери «Запорожець за Дунаєм».