«Етнокультурна палітра Черкащини» – вечір-зустріч присвячений Дню Європи в Україні

 

14 травня 2013 року в лекційній залі бібліотеки відбувся вечір-зустріч «Етнокультурна палітра Черкащини» з представниками однієї з найчисельніших етнічних спільнот Черкащини – єврейською громадою (благодійним фондом «Хесед Дорот – Турбота поколінь»). Родзинкою заходу був перегляд фільму «Сери та сеньйори» із колекції «Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA». За результатами конкурсу проектів на проведення Дня Європи, право на показ фільмів Мандрівного фестивалю одержав Центр європейської інформації бібліотеки спільно з громадською організацією «Паритет».

Попурі єврейських весільних мелодій у виконанні Олександра Булкіна та Альберта Пєстрова створили в залі відповідну атмосферу. Дмитро Співаковський, директор фонду, познайомив присутніх з діяльністю «Хесед-Дорот», розповів про євреїв Черкащини, їх внесок в соціально-культурний розвиток краю та коротко змалював історію паломництва хасидів в Умань, що й було темою продемонстрованого фільму.

Жваве обговорення подій та проблем, які піднімаються у фільмі стало своєрідним уроком толерантності для студентської та учнівської молоді, представників інтелігенції міста, користувачів бібліотеки.

Яскравим доповненням до вечора стали виставка етнонаціональних матеріалів єврейської громади та книжково-ілюстративна виставка «Етнокультурна палітра Черкащини» із фондів бібліотеки.