«Маестро «застиглої музики» – до 150-річчя від дня народження Владислава Городецького

 

Змінюються часи та моди. Змінюються міста… Але на фоні одноманітних новобудов творіння зодчих минулого виглядають наче перлини серед каміння. Один з авторів цих шедеврів – архітектор Владислав Городецький, чиє ім’я було овіяне легендами ще за життя. Ім’я Владислава Городецького назавжди записано в історію світової архітектури кінця ХІХ – початку ХХ століття. «Російський Далі», «Київський Гауді» – з ким тільки не порівнювали його.

До 150-річчя від дня народження зодчого (04.06.1863 – 03.01.1930) в секторі періодики розгорнута ілюстрована виставка документів «Маестро «застиглої музики», яка знайомить з книгами та періодичними виданнями, присвяченими життєвому та творчому шляху митця, що залишив свої творіння не лише в Києві та Київській губернії, а й в Польщі та Ірані.

Значна увага в представлених матеріалах приділяється черкаським проектам Городецького, а саме: приміщенню жіночої гімназії (нині Палац дитячої та юнацької творчості), чоловічої гімназії (нині музичне училище), споруді колишньої мошнівської лікарні.

Довкола особи Владислава Городецького все ще багато таємничого, незнаного, легендарного, а відтак – цікавого. То ж запрошуємо переглянути виставку.