«Поет, Пророк, Людина» – виставка бібліографічних видань до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка


«Ще не були епохи для поетів,

Але були поети для епох!»


Ці слова відомої української поетеси Ліни Костенко засвідчують велич Тараса Шевченка – Поета, Пророка, Людини. Саме таку назву має виставка, організована інформаційно-бібліографічним відділом, на якій представлені бібліографічні посібники, що відіграють важливу роль у справі глибокого вивчення і популяризації творчості великого Кобзаря.

Увазі користувачів запропоновано видання наукової бібліографічної шевченкіани, підготовлені Національною бібліотекою ім. В. Вернадського, Національною парламентською бібліотекою України та бібліографами нашої бібліотеки. Бібліографічні покажчики включають видання літературних та живописних творів Т. Шевченка, переклади іншими мовами, літературу про його життя і діяльність, матеріали про місце Шевченка у світовій та вітчизняній історії, вплив його творчості на розвиток української та світової культури.

Вагомий доробок становить шевченкіана наших земляків, представлена на виставці, – В. Доманицького, С. Єфремова, праці викладачів національного університету імені Богдана Хмельницького В. Пахаренка, В. Поліщука, А. Градовського.

Розміщено тут і універсальне довідкове видання «Шевченківський словник» у 2 т. та словник «Шевченко в колі сучасників», який складається зі стислих біографій однодумців, друзів, знайомих поета, а також тих, хто перебував під впливом його творчості чи використовував її у своїй діяльності.

Видання, представлені на виставці, будуть цікаві вченим-літературознавцям, викладачам вищих навчальних закладів, студентам, бібліотечним працівникам для ґрунтовного ознайомлення, подальшого дослідження та популяризації біографії і творчої спадщини Т. Г. Шевченка.

Запрошуємо ознайомитися з матеріалами виставки.