Вилегжаніна, Т. Публічні бібліотеки України в контексті державної гуманітарної політики / Тамара. Вилегжаніна. – Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 4–6.
Надається перелік загальноприйнятих у світі фундаментальних засад, що стосуються публічних бібліотек. І ці фундаментальні засади мають постійно пам’ятати всі, хто причетний до реалізації бібліотечної політики.
Приклади індексування документів за УДК у Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого / підгот. Світлана Білик, Надія Марченко.– Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 3–5.
Пропонована стаття присвячена застосуванню індексів у документах з різних галузей знань, які не знайшли відображення у таблицях УДК.
Тбілісі – світова столиця книги 2021 року / підгот. Олена Білик.– Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 39–40.
Всесвітній день книги та авторського права був заснований на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року. Сьогодні це свято відзначають у понад 190 країн світу.
Богун, Н. На шліху реновацій: публічні бібліотеки світу / Наталія Богун. – Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 25–28.
Досвід свідчить, що бібліотеки світу знаходять своє важливе місце в сучасних реаліях. Проте варто пам’ятати: для того, щоб тебе помітили, треба знати і розуміти запити суспільства, вірно визначати пріоритети, не боятися викликів і вчасно на них реагувати.
ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу» / підгот. Валентина Горчинська. – Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 16–19.
Учасники форуму розглянули важливі питання функціонування бібліотек у контексті нагальної проблематики бібліотечної галузі.
Здановська, В. Публічні бібліотеки і промоція читання; перепони і можливості / Валентина Здановська. – Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 22–25.
Про результати опитування, проведеного Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого в межах дослідження «Роль публічних бібліотек у промоції читання», метою якого було дізнатися думку конкретних бібліотек про їх практичний внесок у популяризацію читання серед різних категорій користувачів.
Онлайн-ресурси для вивчення і поглиблення знання української мови / підгот. Світлана Ковальчук. – Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 28–31.
Міністерство культури та інформаційної політики оприлюднило інформацію про створення Національної платформи з вивчення української мови, де зібрано в одному місці ефективні онлайн та офлайн ресурси. Стаття пропонує ознайомиться з деякими корисними безкоштовними онлайн-ресурсами для різних категорій користувачів бібліотек.
Новіцька, Н. Реалізація креативних ідей у бібліотеці: від Мистецької вітальні – до Студії дизайну і краси / Наталія Новицька. – Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 32–33.
Для бібліотек Олександрійської міської ЦБС 2020 рік був не тільки періодом випробування карантином, а й роком нових форматів діяльності.
Польова, В. У Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації / Вікторія. Польова. – Бібл. планета. – 2021 – № 2. – С. 36–39.
Розглянуті найцікавіші виступи Форуму, який пройшов в онлайновому режимі.
Мороз, А. Майбутня бібліотека очима сучасної молоді / Анна Мороз. – Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021 .– № 2. – С. 6–7.
Представлені результати обласного соціологічного дослідження «Молодь і бібліотека: потреби та очікування», проведеного Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва у 2020 році. Отже, майбутнє бібліотек очима молодих людей полягає у перетворенні традиційного закладу на поліфункціональний центр (читання, доступ до інформації, розваги тощо).
Ступницька, С. Як бібліотечна асоціація розвиває громади Рівненщини / Світлана Ступницька. – Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021 .– № 2. – С. 40–42.
Робота громадської організації на підтримку бібліотек, які прагнуть бути культурними центрами своїх громад.
Шевченко, О. Проєкт «Слухай і читай»: літературні саундтреки до улюблених книг» / О. Шевченко. – Бібл. форум: історія, теорія і практика – 2021.– № 2. – С. 23–25.
Досвід Дніпропетровської ОУНБ імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія в популяризації читання через музичне мистецтво. Бібліотекарі використовують оригінальні форми роботи, активну проєктну діяльність та створюють унікальний відео та фотоконтент.