Вилегжаніна, Т. Центри культурних послуг і публічні бібліотеки / Т. .Вилегжаніна // Бібл. планета. – 2021. – № 3. – С. 4–6.
Концепція культурного центру громад та діяльність публічних бібліотек в їх складі подана в п. 4 ст. 23 Закону України « Про культуру ». Підсумки реалізації проєкту «Центри культурних послуг як інструмент згуртованості громади», в якому прийняли участь 7 областей України, а також зарубіжний досвід створення ЦПК.
***
Адаменко, М. Управління ризиками в бібліотеці : (за матеріалами закордонних інтернет-джерел) / М. Адаменко // Бібл. планета. – 2021. – №3.– С. 22–26.
Менеджмент ризику є частиною системи управління та елементом прояву лідерства.
Амельченко, Ю. Музей української книги в бібліотеці: інтеграція, прогрес, популярність / Ю. Амельченко // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021. – № 3. – С. 30–31.
Про розвиток бібліотек, у складі яких є музей, як поліфункціональних закладів на прикладі діяльності Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського, та значення цієї інтеграції для реалізації державних програм з популяризації мови
Антоненко, І. Актуальні тенденції в каталогізуванні / І. Антоненко // Бібл. планета. – 2021 – №3. – С. 27-30.
Білик, О. Онлайн-репутація: що це таке і навіщо вона потрібна бібліотекам / О. Білик // Бібл. планета. – 2021 .– №3 .– С. 15–18.
Розглянуто проблему існування бібліотек в Інтернеті, як новий вид комунікації.
Клименко, О. Бібліотекознавство України: історія, методологія, наукові проєкти / О. Клименко // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021. – № 3. – С. 2–6.
Про хід, учасників та зміст доповідей VІ бібліотекознавчих студій «Бібліотекознавство України: історія, методологія, наукові проєкти», що відбулися в онлайн-режимі на платформі Zoom та були присвячені пам’яті професора М. Слободяника.
Кущук, Т. Командний успіх у стилі «Бібліо» / Т. Кущук // Бібл. планета. – 2021. – №3. – С. 19-21.
У нинішніх реаліях, у часи змін, передусім, необхідна творча, гнучка організація-команда, яка справляється зі своїми проблемами в різних ситуаціях.
Рудзський, Л. Корпоративність як універсальний механізм міжбібліотечної взаємодії: приклади деяких практик / Л. Рудзський, Н. Тітова // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021. – № 2. – С. 12–14.
Досвід Дніпропетровської ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія з організації корпоративної роботи бібліотек у межах проєкту «Придніпровський корпоративний каталог».
Розколупа, Н. Чи можливо запинити закриття бібліотек? / Н. Розколупа // Бібл. планета. – 2021. – №3.– С. 7–8.
Про найчастіші порушення законодавства у процесі підготовки та прийняття рішень про ліквідацію чи реорганізацію публічних бібліотек територіальних громад.
Слотюк, Г. Усна історія: теорія і практика досліджень на сучасному етапі / Г. Слотюк // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021. – №2. – С. 28–31.
Про хід та учасників VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: історія і практика досліджень на сучасному етапі» (жовт. 2020 р.), проведеної Вінницькою ОУНБ ім. К. Тімірязєва в онлайн-форматі.
Туровська, Л. Електронна вітрина нових надходжень до фонду Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського [м. Київ] в системі дистанційного бібліотечного обслуговування / Леся Туровська // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021. – №3. – С. 15–17.
Про способи забезпечення якості віртуальної виставкової діяльності в системі дистанційного бібліотечного обслуговування.
Шевченко, О. На хвилях надії / Оксана Шевченко // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021. – № 3. – С. 32–34.
Досвід Дніпропетровської ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія у проведенні низки інформаційно-комунікативних заходів до 150-річчя від дня народження поетеси, громадської діячки Лесі Українки.
Щербан, Р. До проблеми каталогізування видань бібліотекам новостворених громад [Рівненщини] / Р. Щербан // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2021. – №3. – С. 24–25.