Вилегжаніна, Т. Бібліотека без бар’єрів: доступне середовище для людей з інвалідністю / Тамара Вилегжаніна // Бібл. планета. – 2022 – № 1. – С. 4–8.
Створення інклюзивних бібліотек – один з важливих чинників побудови справедливого, відкритого для людей з інвалідністю суспільства, в якому вони матимуть можливість реалізувати свій особистий потенціал в різних сферах життя.
Адаменко, М. Управління бібліотечними проєктами: теоретичний та практичний аспекти / Марина Адаменко // Бібл. планета. – 2022. – № 1. – С. 18–21.
На світовій мапі менеджменту змінилися підходи до управління проєктами. В статті розглянуто основні принципи, яких повинен дотримуватися керівник проєкту для досягнення мети.
Білик, О. Підтримка і розвиток медіаграмотності в умовах швидкоплинного інформаційного середовища / Олена Білик // Бібл. планета. – 2022. – № 1. – С. 21–25.
В статті узагальнено зарубіжний досвід роботи бібліотек до формування медіаграмотності різних верст населення.
Грищенко, Т. Деякі аспекти роботи публічних бібліотек Сумщини з комплектування фондів / Тетяна Грищенко // Бібл. планета. – 2022. – № 1.– С. 10–12.
Заняття в онлайн-школі професійної майстерності: «Трансформація бібліотек в умовах територіальних громад» було присвячено темі формування та організації роботи з фондом в умовах централізації та пошуку альтеративних джерел поповнення бібліотечних фондів.
Дубовик, Л. Маркетинговий сервіс SENDPULSE як інструмент поширення групової та індивідуальної інформації / Л. Дубовик // Бібл. планета. – 2022. – № 1. – С. 8–10.
Досвід Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка використання маркетингового сервіса для популяризації свої діяльності.
Збанацька, О. Предметизування документів з використанням інформаційно-пошукового тезауруса у форматі UNIMARC (поле 601 «Найменування організації як предмет» / Оксана Збанацька, Олександра Кириленко // Бібл. планета. – 2022. – № 1. – С. 25–31.
Капустіна, Н. Всеукраїнський конкурс імені Л. Б. Хавкіної на кращу наукову роботу та інноваційний проєкт : популяризація наукових здобутків і креативних ідей молодих спеціалістів бібліотек / Наталія Капустіна, Юліана Ходарєва // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2022. – № 1. – 2–7.
Підсумки Всеукраїнського конкурсу Української бібліотечної асоціації до 150-річчя від дня народження видатної бібліотекознавиці, однієї із фундаторів харківської бібліотечної школи Любові Борисівни Хавкіної.
Лупан, А. Обласний онлайн-ярмарок бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді» / Алла Лупан // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2022. – № 2. – С. 14–16.
На базі Регіонального тренінгового центру Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка в онлайн форматі відбувся перегляд цікавих відеоекспозицій учасників ярмарку.
Прокопенко, Л. Бібліотечні будівлі через призму міжнародних архітектурних премій / Лілія Прокопенко // Бібл. форум : історія, теорія і практика. – 2022. – № 2. – С. 16–31.
Про бібліотечні будівлі, які є лауреатами, фіналістами та учасниками шорт-списків двох міжнародних архітектурних премій–Премії Міса ван дер Рое та Премії Ага Хана і, які стали видатними пам’ятками сучасної архітектури.
Українська кухня : єдність у різноманітті / підготув. Валентина Здановська // Бібл. планета. – 2022. – № 1. – С. 31-33.
Про новинки літератури, у яких українська кухня перебуває в центрі уваги дослідників і не лише в етнографічному аспекті, але й культурологічному та історичному.
Шевченко, О. Літературний диліжанс: книги, творчість, теплота / Оксана Шевченко // Бібл. форум: історія, теорія і практика. – 2022. – № 2. – С.11–13.
Досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо організації читацького клубу як дієвого інструменту в просуванні та популяризації читання.