Дарунок від Тетяни Нераденко бібліотекам області

 

В серпні 2013 року бібліотека з вдячністю одержала в дарунок для бібліотек області книги від кандидата історичних наук, здобувача ступеню доктора історичних наук при ІА НАН України, методиста Черкаського територіального відділення Малої академії наук України, відмінника освіти України, лауреата обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, лауреата обласної премії імені О.А. Захаренка Тетяни Нераденко.

Цікавим для жителів краю стане видання «Археологія Черкащини», яке містить нарис археологічного минулого Черкаського краю, як складової давньої історії та культури України.

Краєзнавче науково-популярне видання «Археологія Чигиринщини» містить історію дослідження краю з початку ХІХ – початку ХХІ ст., подає інформацію про археологічні пам’ятки, які охоплюють період від розвиненого неоліту до козацької доби.

Видання «Таємниці Малахова Бугра» є результатом 15-річної роботи археологічної експедиції «Малахів Бугор» (1998 – 2013 рр.). У виданні розповідається про цікаві археологічні відкриття, унікальні археологічні знахідки, які були зроблені учасниками розкопок і вже сьогодні дають чудові можливості для відтворення життя на давньому поселенні Малахів Бугор в заплаві Тясмину в V – ІІІ тисячоліттях до н.е.

У збірку «10 подорожей Черкащиною для учнівської молоді України» увійшли туристичні подорожі Черкащиною, розроблені в різні роки Т.М. Нераденко та в співавторстві з учнями – членами Малої академії наук України. Частина представлених матеріалів охоплює всю правобережну Черкащину від м. Кам’янки до м. Умані. Інші подорожі охоплюють окремі куточки Черкащини, які є визначними історичними чи природними центрами та присвячені знайомству з унікальними пам’ятками історії, культури, природи м. Черкас, Чигиринського, Тальнівського та інших районі Черкаської області.

У виданні «Тетяна Нераденко. Бібліографічний нарис» (до 55-річчя від дня народження) подається основний зміст та результати багаторічної краєзнавчої діяльності в галузях музеєзнавства, охорони пам’яток історії, культури, туризму, розповідається про життєвий шлях археолога, краєзнавця та педагога Тетяни Михайлівни Нераденко.