Семененко Віктор Михайлович

(18.09.1937)

актор


Народився В.М. Семененко 18 вересня 1937 року в с. Катеринівці Лозівського району Харківської області. З дитинства любив співати.

Мистецька доля Віктора Михайловича не дуже кружляла манівцями. Працював на вагоноремонтному заводі, служив у армії. А потім вступив до Харківського інституту мистецтв імені І. Котляревського. Ті роки подарували зустріч з чудовим митцем і педагогом Я.Г. Азимовим.

Разом з дружиною Н. Зарудного Віктор Михайлович працював на сцені Запорізького обласного музично-драматичного театру. Його сценічні роботи були помічені критикою і глядачами. Про найбільш яскраві з них з’явились публікації у професійних журналах.

У 1979 році йому присвоєно звання заслуженого артиста УРСР.

Черкаський глядач зустрівся з Віктором Семененком у 1982 році, коли він був майстром сцени, мав вагомий і своєрідний мистецький доробок.

У Черкаському обласному театрі для заслуженого артиста республіки багато що починалось спочатку.

В одній із гастрольних вистав «Пам’яті серця» «батьком» митця був Ю.В. Яковлєв – провідний майстер театру імені Вахтангова, який побачив у В.М. Семененкові справжнього майстра сцени.

В театрі Віктор Семененко зіграв багато ролей. Серед них основні: Гранд Скубик «Самовбивця», «Дервоїд», Рядові, Іван Кривич «Сіль», Сесіл «Марія Стюарт і Єлизавета», Аргант «Витівки Скапена», Єфраїм Кебот «»Любов під в’язами» та ін.

У 2007 році актору присвоєно звання народного артиста України.

Творчість Віктора Михайловича Семененка яскравою сторінкою ввійшла в літопис театру Шевченкового краю і заслуговує на добру пам’ять і шану.

 

Література


Бушин, М.І. Семененко Віктор Михайлович // Бушин М.І. Черкаський край в особах. 1941-2001. Місто Черкаси. – Черкаси, 2005. – Кн. 10. – С. 95 – 96.

Семененко Віктор Михайлович // Діячі культури і мистецтв Черкащини – лауреати премії і почесних звань : довід. – Черкаси, 2003. – С. 34.

Шквар, Г. У головній ролі – Віктор Семененко : [75-річчя нар. артиста України В.М. Семененка, актора Черкас. академ. обл. муз.-драм. театру] / Ганна Шквар // Черкас. край. – 2012. – 21 верес. – С. 6.

Семененко, В. «Я люблю якісні пісні своєї юності» : бесіда з нар. артистом України В.М. Семененком, актором Черкас. академ. обл. муз.-драм. театру / записав Леонід Туменко // Молодь Черкащини. – 2012. – 26 верес. – С. 7.

Мирейко, А. Звучатиме й мажорна нота… / А. Мирейко // Черкас. правда. – 1998. – 30 січ.

Шквар, Г. «Не додавай, життя, нам сивини» / Г. Шквар // Черкас. край. – 1997. – 3 груд. – С. 6.