Світюк Валерій Олександрович

(22.06.1937 – 22.11.2001)

актор


В.О. Світюк народився 22 червня 1937 року у м. Чернігові.

Після закінчення школи навчався в технічному училищі. У Будинку залізничників виступав на сцені (співав), брав участь у виставах. Завдки пісні був учасником Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві. Згодом вступив до Харківського театрального інституту. Харків вражаюче діяв на Валерія. Які студенти вчилися тоді поряд: Леонід Биков, з яким дружив до останніх років життя, Наталія Фатєєва та багато інших. У вузі у В. Світюка помітили особливий дар – розповідати байки, анекдоти. Так само собою у нього виникло амплуа комічного героя. На цій ниві він став лауреатом І Українського конкурсу-фестивалю «Вишневі усмішки».

У Черкаси В.О. Світюк приїхав у 1966 році після акторської роботи у Чернігівського обласному театрі. На черкаській сцені вперше показав себе у дитячій комедійній виставі «Шайтан-Хіхо».

У 1973 році Валерію Світюку було  присвоєно звання заслуженого артиста УРСР.

Він зіграв головні ролі у спектаклях: (Л. Лядової «Під чорною маскою»), Підмьоткіна, Дроміо («Комедія помилок» В. Шекспіра), Кочкарьова («Одруження» М.В. Гоголя), Зупана («Маріца» І. Кальмана), Стефана («Циганський барон» Й. Штрауса).

Земну дорогу В.О. Світюк  скінчив 22 листопада 2001 року у м. Чернігові. Він залишив яскравий слід в театральному житті Черкащини.

 

Література


Бушин, М.І. Світюк Валерій Олександрович / М.І. Бушин // Бушин М.І. Черкаський край в особах. 1941-2001. Місто Черкаси. – Черкаси, 2005. – Кн. 10. – С. 93 – 94.

Світюк Валерій Олександрович // Діячі культури і мистецтв Черкащини – лауреати премії почесних звань : довід. – Черкаси, 2003. – С. 34.

Шквар, Г. «Актор повинен уміти все» / Г. Шквар. – Черкас. край. – 1997. – 18 черв. – С. 8.

Новицький, А. Вірність сцені / А. Новицький // Черкас. правда. – 1987. – 29 трав.

Мислюк-Благодатова, А. Мистецтво служити людям / А. Мислюк-Благодатова // Черкас. правда. – 1973. – 15 лип.